Bahtiyar ?ENG?N ' ?n YAZILARI

 ? Çanakçı Yolu (2007) Ekleme : 16.09.2011
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? Kolbasti kimin?!!! Ekleme : 14.06.2009
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? ATA'NIN C.DÜNDAR'A MEKTUBU Ekleme : 17.11.2008
Utandım çocuk Beni anlatan bir film yapmışsın . Kızgınım, utanç içindeyim. Sana değildir kızgınlığım. Filmdeki Mustafa'dan da utanmış değilim. Başaramamışım, bundandır utancım. Komutam altında, bu vatan için kanını akıtan Türk askerlerinden utandım. "Özgürlük" demiştim, benim karakterimdir.. "Bilim" demiştim, tek yol göstericidir. Sen, "Karanlıktan korkardı" demişsin benim için. Korkardım evet. Bu ulusu boğmak isteyen karanlıklardan çok korktum. Ama insaf be çocuk, korkup da kaçmadım ya. Söküp atmadım mı o karanlığı bu ülkenin üzerinden? Diktatör demişsin bir de. Hiç okumadın mı çocuk? Nerde benim nesilleri emanet ettiğim öğretmenler? Anlatmadılar mı sana? Başkomutan olarak cepheden cepheye koşarken, ve bütün kararları tek başıma alabilecekken neden bir meclis kurdum ben çocuk? Böyle diktatör olur mu? Ah be çocuğum. Neden, nasıl düşman ettiler seni bana? Baktım aşktan, sevgiden, aileden bahseden güzel şeyler yazmışsın bugüne kadar. Belli ki, Çalışkansın, zekisin. Kara cüppeleri ile milletin ümüğüne çökmüş olan yobazları çok iyi anlarım da çocuk, seni anlayamıyorum. Onlar zaten hiç sevmedi beni. Yüzyıllardır süren iktidarlarını çekip almıştım ellerinden. Sevmeyecekler beni elbette.. Peki sen çocuk, sen neden kol kola girdin bu kara kalplilerle? Dedim ya, sana değil kızgınlığım. Başaramamışım. Anlatamamışım demek ki özgürlüğün kıymetini, bağımsız bir ulusun, onurlu özgür bireyi olmanın ne büyük bir nimet olduğunu. Yazık olmuş, onca vatan evladının kanına, onca ananın göz yaşına. Veremem ki şimdi hesabı, ne o gencecik bedenlere, ne de gözü yaşlı analara. "Bu muydu uğruna bizi ölüme gönderdiğin vatan?" derlerse, "bu nesiller miydi, ölen evlatlarımızın kanıyla kurduğun ülkeyi emanet ettiğin?" diye sorarlarsa ne derim ben onlara be çocuk? Olmadı be çocuk... olmadı kaynak: internet
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? İŞTE BİLİNMEYEN GERÇEKLER.. Ekleme : 02.05.2008
Anadolu'ya organize Ermeni göçü Ermenilerin, I. Dünya Savaşı ve işgal döneminde Anadolu’daki nüfus yoğunluğunu lehlerine çevirmek için Avrupa ve Amerika’dan göçü teşvik ettikleri ortaya çıktı..
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? Bu Haber İnsanın Kanını Dondurur.!! Ekleme : 15.10.2007
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? İrlandalıların Osmanlılara Teşekkürü Ekleme : 03.10.2007
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? Bu Unutulurmu..!! ? Ekleme : 27.09.2007
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? Çanakçı Yolları Ekleme : 18.09.2007
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

 ? ÇANAKÇILI OLMAK Ekleme : 02.06.2007
Çanakçı dan göçüp İstanbul a gelenler arkasına ne zaman baksa mutlaka dramatik bir göçün hikayesi vardır. Bu hikayelerin başlangıcı, ya 1970 yılların ortası, yada 1980 li yıllar olduğunu görürüz. Tabiî ki Çanakçı lı sadece İstanbul’a göç etmedi. Türkiye nin bir çok büyük şehri ile yurtdışına özellikle Almanya ya gittiler.
Yaz? : Bahtiyar Şengün

Devam?

Sayfa Say?s? :   1


S?SDAGI WEB SAYFASINDA REKLAMINIZ OLSUN sisdagi.com